Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

„Niepodległa 99” w Szkole Podstawowej nr 4

11 Grudzień 2017

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni odbyła się uroczysta Akademia „Niepodległa 99”.

Kolejny sukces bogatyńskich turystów

23 Listopad 2017

W dniach od 17 do 19 listopada, w Bieszczadach, rozegrana została ostatnia runda "Pucharu Polski w Marszach na Orientację 2017" - imprezy turystyki kwalifikowanej, w której Bogatynię w kategorii TJ reprezentowali Michał Leński i Aleksander Pawłowski - absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 i wychowankowie MKKT „Tramp”.

Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta i Gminy

22 Listopad 2017

W środę 22 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni miała miejsce niecodzienna wizyta. Z uśmiechem na twarzy w magistracie pojawili się uczniowie klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni.