Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Drzwi otwarte w bogatyńskim liceum

25 Maj 2018

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni serdecznie zaprasza gimnazjalistów na Drzwi Otwarte. Odwiedź nas w poniedziałek 28 maja. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny

14 Maj 2018

12 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Bogatyni odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora SP nr 5 w Bogatyni. Najlepsi uczniowie ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Praktyczny TIK w IQlandii

11 Maj 2018

Uczniowie biorący udział w Projekcie „Praktyczny TIK” uczestniczą  w wyjazdach edukacyjnych do IQlandii w Libercu - nowoczesnego centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. Uczniowie mają okazję przenieść się do zachwycającego świata nauki i techniki. Świata fascynujących eksperymentów i mądrej zabawy.