Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Święto Szkoły na 100-lecie PCK
Święto Szkoły na 100-lecie PCK

25 Maj 2019

17 maja Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju obchodziła swoje święto. Uroczystości zostały podkreślone przez Jubileusz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele Urzędu MiG Bogatynia, przedstawiciele władz PCK, krwiodawcy, dawni opiekunowie Szkolnego Koła PCK, uczniowie szkoły niemieckiej z Ostritz wraz nauczycielami, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Opolnie Zdroju wraz z opiekunami oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Podczas uroczystej akademii szkoła została odznaczona Medalem 100-lecia PCK.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania głównych zadań PCK i zasad, którymi kieruje się Czerwony Krzyż. Uczniowie przygotowywali się do Święta Szkoły poprzez uczestnictwo w Tygodniu PCK. Przeprowadzony został konkurs wiedzy o PCK, konkurs plastyczny pod hasłem "100 lat PCK" oraz konkurs literacki na wiersz o szkole i o PCK.

Po uroczystości uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowych, oraz przygotowywali zdrowe sałatki.

Rozegrany został również mecz pomiędzy uczniami polskimi i niemieckimi. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.

Podczas uroczystości podkreślono znaczenie zdrowego stylu życia i ponadczasowość idei czerwonokrzyskich - To ludzie tworzą Czerwony Krzyż, a Czerwony Krzyż łączy ludzi.