Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności
Aktualności

26 Październik 2012

Select Date
Select Date

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich aktualności.

Konkurs plastyczny "Krechy" rozstrzygnięty

20 Kwiecień 2018

19 kwietnia w holu Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym pt. "Wspomnienia z wakacji", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Plastyków KRECHA. Konkurs był objęty patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

XVII Mistrzostwa Bogatyni w cyklu Grand Prix w Szachach

17 Kwiecień 2018

7 kwietnia odbył się trzeci turniej szachowy o Mistrzostwo Bogatyni w cyklu Grand Prix. Szachiści rozegrali w grupie A 7 rund z tempem 15 minut na partię dla zawodnika, a w grupie B – 7 rund z tempem 30 minut i w grupie C 15 minut na partię dla zawodnika.

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

17 Kwiecień 2018

XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce" Eliminacje Rejonowe Opolno Zdrój 2018.
6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się Etap Powiatowy XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół podstawowych pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce". Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły: pani Joanna Karkowska oraz pełnomocnik Komitetu Organizacyjnego Prezes ZO LOP w Jeleniej Górze pan Zdzisław Gasz.

SP 3 Bogatynia znowu wygrała halówkę

16 Kwiecień 2018

10 kwietnia na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wystartowało 6 szkół z terenu Gminy Bogatynia.

Pogadanka na temat wypalania traw

16 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni i jednocześnie pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności przeprowadzili pogadankę, podczas której zostały poruszone ważne tematy związane m.in. z wypalaniem traw i ich skutkami.

Sesja Rady Miejskiej - 23 kwietnia

16 Kwiecień 2018

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity: Dz. U. z 2017r. poz. 1875/ Przewodniczący Rady zwołuje sesję Rady Miejskiej w Bogatyni.
Sesja odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2018r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia.

Wernisaż Anny Naruszewicz

13 Kwiecień 2018

11 kwietnia w Bibliotece Publicznej oficjalnie otwarto wernisaż wystawy malarstwa Anny Naruszewicz pt. „Fantazje”. Był on okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego i przedstawienia obrazów, które powstawały na przestrzeni lat.

Udana inauguracja FA Bogatynia w II rundzie Ligi Orlików

12 Kwiecień 2018

Po długiej zimowej przerwie wracają rozgrywki Ligi Orlików OZPN Jelenia Góra. Pierwszy z pięciu turniejów rundy wiosennej został rozegrany 7 kwietnia w Zgorzelcu, a gospodarzami była tym razem drużyna APIS Jędrzychowice.

Trójka najlepsza na hali

12 Kwiecień 2018

Dnia 6 kwietnia na hali Szkoły Podstawowej w Porajowie rozegrane zostały Mistrzostwach Miasta i Gminy Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach prawo gry otrzymali uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klasy gimnazjum. W turnieju wystartowało 5 szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

Konkurs historyczny w SP 3

12 Kwiecień 2018

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególne wydarzenie, dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni pod hasłem „Rok Niepodległej” prowadzone są działania mające na celu upamiętnienie tej historycznie ważnej daty.